Początki

Po zdobyciu Moskwy w 2018 roku Polska wywindowała się niespodziewanie na europejskie mocarstwo. Atak Rosji na Polskę przeprowadzony 10 kwietnia 2017 roku został odparty przez doborowe jednostki obrony terytorialnej już na linii frontu przebiegającej w okolicach Ełku, Elbląga i Braniewa. Rosyjski desant ugrzązł na długie miesiąca na Mierzei Wiślanej. W wyniku doskonale przeprowadzonej akcji sabotażowej przez specjalny oddział polskich służb specjalnych, lecące w kierunku Warszawy iskandery z ładunkami atomowymi zostały pozbawione zapalników i spadając wyrządziły jedynie niewielkie szkody. Niewybuchy zostały natychmiast przejęte przez polski wywiad, uzbrojone i wystrzelone na powrót w kierunku Królewca, który został zmieciony z powierzchni ziemi.

To był szok dla Rosjan, którzy kontynuowali odtąd jedynie działania zaczepne w oparciu o broń konwencjonalną. Na przełomie 2017 i 2018 roku Rosjanie próbowali przejąć inicjatywę strategiczną dokonując desantu, tym razem w okolicach Łeby, ale polskich wydm nie potrafili zdobyć. Brygada Husarii Narodowej pobudowała tak liczne wilcze doły i szańce w okolicach Łeby, że napastnikom nie udało się przełamać obrony. Ponieśli sromotną klęskę. W lutym 2018 roku Polacy przejęli inicjatywę na wszystkich odcinkach walk. Świat oniemiał. Manewrowe jednostki grup rekonstrukcyjnych złożone z najlepszych polskich patriotów zostały przerzucone w okolice Moskwy. W wyniku przeprowadzonej akcji pod kryptonimem Tajfun, stolica Moskwy została sparaliżowana. Kreml został ewakuowany na Syberię. W wyniku chaosu prezydent Rosji został zamordowany skrytobójczo przez zwalczające się turańskie frakcje. Z końcem roku ONZ wyklucza Federację Rosyjską ze swych struktur. Miejsce Rosji, jako stałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ, zajmuje Polska.

Faza wstępna

Po oszałamiającym zwycięstwie nad Federacją Rosyjską, po pierwszych uniesieniach, w Polsce dochodzi do kryzysu. W niewyjaśnionych okolicznościach umiera Jarosław Kaczyński. oficjalny komunikat lekarski po sekcji zwłok denata informuje, że umarł na skutek powikłań choroby kociego pazura. Pogłębia się zamieszanie na szczytach władzy w Warszawie. Jakież to polskie. Historia uczy bowiem, że Polacy prawie nigdy nie potrafili wykorzystywać zwycięstw.

Po trzyletnim wygnaniu, w roku 2019, Darek P. postanawia powrócić z Francji do Ojczyzny. W warunkach najgłębszej konspiracji profesjonalnie przygotowuje działania mające na celu przechwycenie władzy. Wraz z najbliższymi przyjaciółmi Bartosz Piotr Kasprzak. Jarosław Królicki, Pawel Tomasz Stepien i inn. przeprowadzają subtelną intrygę polityczną o kryptonimie Walkiria.

Dni chwały. Operacja Walkiria

13 grudnia 2019 roku ujawnia się misternie przygotowana gra operacyjna. Na salę plenarną Sejmu, podczas głosowania nad wnioskiem w sprawie aborcji, udaje się przedrzeć kilku zamachowcom pod dowództwem DP. Przebrani w kobiece stroje mężczyźni, udający ciężarne niewiasty, z galerii sejmowej otwierają ogień z broni automatycznej wniesionej w zbiornikach imitujących stan błogosławiony. Dochodzi do rzezi. W tym samym czasie grupy dywersyjne współpracujące ze spiskowcami zajmują studia TVP i TVN. W orędziu wygłoszonym z mównicy sejmowej, ociekającej krwią zabitych posłów i członków rządu, DP informuje Naród o zamachu stanu, wzywając lud stolicy oraz innych polskich miast i wsi do przybycia pod gmach sejmu. W parę godzin później potężna demonstracja Polaków, w liczbie 6 milionów, wiwatuje na cześć spiskowców.

Obszerne fragmenty podręcznika do nauki Historii Powszechnej z 2098 roku

kacio59393

Reklamy