Idę na autobus i mijam roboty budowlane. Zaczepia mnie jeden z robotników:
– Dzjeń dobry panu. Poczęstuje pan papijerosem?
Po wymowie wnioskuję, że Ukrainiec. Nonszalanckim gestem wyciągam papierośnicę i częstuję Ukraińca, niech zna łaskę Polskiego Pana.
– Dzjękuję, pane! – Odpowiada Ukrainiec.
Aż mi się łezka w oku zakręciła na ten dzisiejszy przebłysk starych, dobrych czasów.

kacio59393Mielczanie rozgoryczeni. No ale właściwie dlaczego? Przecież wartość dodana i tak poszłaby do USA, tak jak teraz pójdzie do Francji. Po wtóre: skąd takie przekonanie, że to miałby być Mielec, a nie Świdnik? A może coś wisi w powietrzu? Czyżby strategiczny inwestor amerykański pn. Sikorsky Aircraft uzależnił swój pobyt w Mielcu od tego przetargu? Czy jest coś, o czym wybitni politycy specjalnej troski pochodzący z Mielca głośno nie powiedzieli, bełkocząc od lat o mitycznym „transferze technologii”?

kacio59393TVN żyje ostatnio nowym, dziewięcioletnim bohaterem, który doniósł na policję, że jego matka prowadziła samochód po alkoholu, w wyniku czego kobieta została aresztowana. Tak, to wspaniały dziewięcioletni bohater: drugi Pawka Morozow. I skończy jak pierwszy Pawka Morozow: w domu dziecka.

kacio59393„Jakim państwem w XXI wieku jest Polska: uległym czy niepodległym?” Przykład paranoi w czystej postaci – pytanie prof. Nowaka wcale nie dotyczy polskiej uległości wobec USA i Brukseli oraz ponadnarodowych koncernów, tylko Rosji. Próba narzucania patriotycznej publice nierzeczywistości jest największym „sukcesem” styropianowej pseudoprawicy.

kacio59393Nie rozumiem, skąd tyle oburzenia na występek tęczowego pisarzyny Michała Witkowskiego. Przecież osoby, które mogły się poczuć urażone jego ostatnią kreacją dawno już nie żyją lub właśnie kończą swe dni w argentyńskich domach starców. Warto zauważyć, że pani kanclerz Angela Merkel nie wezwała polskiego ambasadora na dywanik. Po cóż więc ta cała awantura?

kacio59393O ile zakaz wstępu dla zupełnie spokojnych Rosjan do ukraińskiej restauracji w Gdańsku zyskał przychylność GazWybu i innych mediów w Polsce, o tyle zakaz dla awanturniczych Ukraińców jawi się zapewne skandalem. Tymczasem właściciel pubu ma dosyć ukraińskich burd, bo ci nowi, cenni obywatele czują się w Polsce jak na własnych włościach i wywracają mu pub do góry nogami tak, że musi przyjeżdżać pogotowie. Facet jest najwyraźniej nieuświadomiony politycznie i nie docenia geopolitycznej rangi zbliżenia Polski z Ukrainą przeciw Rosji. Można więc podejrzewać że może zostać ukarany, bo nie akceptuje u siebie ukraińskich burd i nie rozumie ważności Ukrainy dla polskich „mocarstwowych” celów wyższych.
Powoli zbliża się koniec tego, co było w Polsce gwarantem spokoju narodowego. Kraj jednolity narodowościowo nie może paść ofiarą wojen wewnętrznych na tle narodowościowym. Ten prezent Stalina dla Polski zostaje właśnie powoli demontowany. Wplątani w ohydną grę Ukraińcy będą w przyszłości źródłem napięć tak jak kolorowi imigranci w Europie Zachodniej.

kacio59393Tak sobie myślę, że ostatnią szansą pani Ogórek na pobudzenie sondaży może być już tylko sesja w „Playboyu”. Założę się, że stary cynik Miller, spokojnie by w to wszedł.

kacio59393Dzień dobry panie Dariuszu, wstyd mi pisać, bo to straszna żenada, natomiast musieliśmy zdjąć tekst „Pruderyjny Facebook” ze strony Pikio.pl. Oczywiście nie chodzi o treść, ponieważ my dopuszczamy wszystkie poglądy. Chodzi o zdjęcie, a w zasadzie jakie podejście do tych zdjęć ma Google. Mamy włączone reklamy Google, by móc opłacić koszty serwera itp., a wg owej firmy takie obrazki to pornografia. Wysyła powiadomienia i grozi wyłączeniem reklam. Strasznie nam wstyd, bo dla nas to idiotyzm i bzdura, no ale nie mamy wyboru. Mamy nadzieję, że się Pan nie gniewa i rozumie sytuację.

kacio59393

Reklamy