Kompletnie do mnie nie trafia – zresztą podejmowałem już ten temat parokrotnie – ciągłe jęczenie i utyskiwanie, że zagraniczne osobistości bądź media piszą o polskich obozach zagłady. Powinniśmy się z tym pogodzić – po prostu ze słabości zrobić cnotę. Obraz polaków za granicą nie jest przecież najlepszy, obcokrajowcom polak kojarzy się przede wszystkim z kradzieżą samochodu, cebulą i Lechem Wałęsą. Przyznać trzeba, że nie są to jakieś powalające na kolana zjawiska. A Holokaust to już co innego. To wydarzenie najważniejsze w dziejach ludzkości zaraz po odkryciu Ameryki i penicyliny, zatem niech inne narody kojarzą nas z tym epokowym przedsięwzięciem. Współudział w wymordowaniu sześciu milionów przedstawicieli najbardziej inteligentnego i wybranego narodu musi budzić respekt. I nie ma zwalania, że granatowa policja, że szmalcownicy, że endeckość i katolicyzm i wyssany z siarą matki-Polki antysemityzm. Nie. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni. Powinniśmy wykorzystać szansę, zrobić sobie piar. Musimy się oswajać z przypisaną nam rolą. Te wszystkie drzewka w Yad Vashem – to Birnamski zagajnik wędrujący po mediach z płaczem. Listek figowy. Zresztą czyż w oczach  naszych przyjaciół zza zachodniej granicy – Niemców, przedstawicieli narodu poetów i filozofów oraz nad wyraz wymownych Francuzów, poprzez swoją chorobliwą rusofobię nie potwierdzamy tezy, że jesteśmy nacją, która z wrodzoną zawziętością pogardza obcymi?

Służba bezpieczeństwa FB wtrąciła mnie do banlochu na trzy dni. I słusznie, zasłużyłem na to. Ciekawostka taka. Otóż trafiłem na index za komentarz pod kondolencjami z okazji 93. urodzin Profesora W. Bartoszewskiego. Komentarz mniej więcej był tej treści: „żaden polak nie może się równać z ani jednym Żydem”. Właściwie to jestem zadowolony, że pracownik kancelarii Premiera dokonał na mnie donosu. To jedynie dowodzi, że duch nacjonalistyczny gdzieś tam jeszcze po rządowych korytarzach węszy, bolesławi i piaseckuje – moczarując.

A tak swoją drogą, to powiadam Wam, że w porównaniu z tym, co zrobiła mi trzydniowa fejsbukowa banicja – Oświęcim był igraszką.

KatoN

ar

kacio59393

Reklamy