Kacio Bloggins – kultowa postać mitologii Śródinternia. Jest głównym bohaterem opowieści i podań zatytułowanych wspólnie Bloggins, czyli na czat i nazad. Występuje także w sadze Władca Blogów. Informacje na jego temat znajdują się również w Niekończących się opowieściach na Marnym Zadupiu.

Jest znanym i wpływowym blogerem, synem Tlena Blogginsa i Blogerii Net. Mieszka w Pierwszej Samogłosce pomiędzy Blogiem a Prawdą. Przyjaciel blogów, nicków i ludzi. Obok wielu tytułów i przydomków znany jest również jako Złodziej i Włamywacz. Namiętnie i z upodobaniem wykrada dane osobiste blogerom włamując się na ich blogowe konta. Jego znakiem rozpoznawczym, wizytówką, sygnaturą, jest pozostawianie na wyłamanym blogu – sprośnej najczęściej – częstochowskiej rymowanki oraz zabranie klucza do blogowego konta. Jednym słowem – psotnik nad psotniki.

Powiernik wielu czatowych i blogowych tajemnic, sekretów; koneser i kolekcjoner sieciowych biustów i dekoltów. Brał udział w wielu blogowych potyczkach, bitwach i wojnach. Założyciel Towarzystwa Wzajemnego Schlebiania i Wchodzenia w Dupę, które trzyma silną ręką uzbrojoną w wirtualny bat i lejce; Szantażysta i Manipulator, miłośnik więzienia w swoim przepastnym blogowym lochu podstępnie zwabionych i niewinnie osadzonych w nim komentatorów.

Podczas historycznych ustawek na intelektualne oszczepy i literackie dzidy pokonał na Polach Internetów wiele znanych osobistości cyberprzestrzennych.

Kacio Bloggins znany jest także ze swoich kulinarnych słabości. Przyrządza na zimno złamane serca niewieście, z ich cnót i pozostałych podrobów gotuje darmowy gulasz dla bezimiennych i zagubionych w sieci. Fama szeroko niesie o jego charytatywnym skrzywieniu – pomaga jak tylko może w przenoszeniu się blogerów w inne, lepsze światy.

Uczestnik wielu przygód. Pogromca Przydrożnych Słupów, zapalony podróżnik obmyślający Wielką Podróż wynajętym parowozem na wschodnie rubieże Wirbytu. Bohater sieciowych legend, sag, podań, baśni, słuchanych z rozdziawionymi gębami i niezdrowymi różami cmentarnymi na twarzy przez cyberprzestrzenną gawiedź.

zebrał: KatoN

96c79371fa

kacio59393

Reklamy