17% dla Polskiego Stronnictwa Ludowego to obfity plon, nowoczesna wieś i gospodarstwo, szczęśliwa, zdrowa rodzina oraz społeczeństwo rozwijające się w oddaniu wartościom tradycyjnym.

Ze wstępnych sondażowych informacji wynika, że Polskie Stronnictwo Ludowe w wyborach samorządowych uzyskało wyśmienity wynik w granicach 17%. PSL to jedna z najstarszych partii w Polsce należąca do kręgu integralnego tradycjonalizmu. Polskie Stronnictwo Ludowe jest ostoją wartości tradycyjnych, konserwatywnych, cechujące się  agrarnym programem, rustykalną mentalnością i ruralnymi ideałami, bliskie wartościom narodowym i katolickim oraz wierne Kościołowi i wierze ojców.

1237596_740860099326018_8217182438123149228_nPSL wykazuje się od lat wielką troską o losy państwa, co objawia się między innymi jego olbrzymią zdolnością koalicyjną. Dla dobra Polski PSL gotowe jest wejść w każdą koalicję – to walor polityczny, którego mogą jedynie pozazdrościć inne stronnictwa. Zarzuty przeciwników pod adresem partii ludowo-chłopskiej, oskarżenia o nepotyzm, korupcję i zaprzaństwo są niepoważne, bowiem każdy rozsądny działacz społeczny prowadzić powinien politykę prorodzinną; nie ma nic złego w tym, aby kluczowe stanowiska w gminach zajmowały spokrewnione ze sobą osoby. Dobre geny powinny być promowane i przekazywane w przyszłość wertykalnie i horyzontalnie pro publico bono. Demokracja rodowo-plemienna winna być pielęgnowana i kultywowana na każdym odcinku życia politycznego.

Prawo i Sprawiedliwość choć osiągnęło ok. 30% poparcia nie jest nadal w stanie przekonać większości Polaków do swego postsmoleńskiego programu. Partie liberalne: Platforma Obywatelska Tuska i Nowa Prawica Korwina-Mikke doznały dotkliwej porażki, zaś największym przegranym tych wyborów jest tzw. ruch narodowy, czyli emanacja politycznych spacerowiczów, którzy raz na rok urządzają demolowanie stolicy. SLD pod wodzą Millera utrzymuje się na powierzchni i dryfuje, zręcznie omijając niebezpieczeństwa raf politycznych.

KatoN

kacio59393

Reklamy