Nic tak nie rani kobiecej próżności jak ostentacyjne okazywanie braku zainteresowania jej osobą; milczenie zabija kobietę. Wybaczy wszystko mężczyźnie oprócz zlekceważenia. Posunie się do wszystkiego, żeby tylko wywołać reakcję, zwrócić na nowo na siebie uwagę, na nowo znaleźć się w centrum zainteresowania. Aby to osiągnąć jest zdolna upokorzyć się, upodlić, sprzeniewierzyć wszystkiemu i wszystkim; będzie się łasić, przymilać, schlebiać, trzepotać wdziękami, by za chwilę wpaść w szał, przeklinać, bluźnić, złorzeczyć, nie cofnie się przed najohydniejszym słowem. Wtedy w szczególności należy zachować spokój i désintéressement.

Inną wadą kobiety jest nadpobudliwość słowna. Nic tak nie plami honoru kobiety jak atrament, ale to przecież już wiemy z praktyki, od lat obracając się w światku internetów i blogowisk.

Na szczęście nie wszystkie kobiety są takie małe i podłe. Kobiety spełnione, kochane, mądre, doskonale wiedzą, że takie postępowanie jest niegodne i niczego nie rozwiązuje, niczego nie załatwia. Dlatego warto kochać i być kochaną, to jedyne zabezpieczenie przed brzydkimi postępkami. Bądźcie zatem zdolne do miłości, czego wszystkim życzę kierując swe kroki ku wykrochmalonej i pachnącej pościeli.

Dobranoc.

KatoN

06_116412796

kacio59393

Reklamy