Dziś w pracy słucham sobie podczas przerwy jakiegoś genialnego dziennikarzynę z tvn24, który podjął się obrony twierdzenia, że gdyby przeciętny Polak zjadł kilkanaście kg jabłek więcej w tym roku – to uda się zlikwidować negatywne skutki rosyjskiego embarga na naszą gospodarkę. Powiedzcie mi, czy robienie kurwy z nauk ekonomicznych staje się rzeczą absolutnie naturalną w dzisiejszej rzeczywistości?
Powiedzmy nawet, że jesteśmy w stanie pożreć po 20 kg jabłek na łebka. Za co kupimy te jabłka?
No… za pieniądze.
Sadownicy nie stracą, ale pieniądze które mielibyśmy przeznaczyć na konsumpcję w innych branżach gospodarki, na samochody, komputery, mieszkania, inwestycje, aktywa – pójdą na żarcie jabłek.
Faktycznie genialny plan ekonomiczny, zeżryjmy jeszcze mięso, co miało iść na Ukrainę i dorzućmy do tego po 10 kg ziemniaków i cebuli – niech Polska gospodarka rośnie!
Chciałem jedynie zaznaczyć, że wykorzystując niewiedzę i nieuwagę odbiorców, opowiada się dyrdymały mające przekonać nas, że zatrzymanie handlu z kimkolwiek jest dla nas wręcz opłacalne, bo sami sobie damy radę… Idąc tą logiką, skoro częściowe zatrzymanie handlu jest dobre, to zatrzymanie całkowite jest jebaną opcją platinum!

Problem, którego prawdziwi patrioci nie potrafią ogarnąć jest taki, że najpierw trzeba sprzedać do Rosji jabłka, wiśnie, gruszki itd., a później między innymi za te pieniądze kupić od Rosji gaz, ropę. A gdzie jeszcze sankcje na mięso i inne rzeczy? Co to da, że przeżremy to, jak nie będzie dopływu gotówki z zagranicy i bilans handlowy Polski będzie jeszcze gorszy. Wszystko fajnie, kupujmy swoje produkty ale eksport to zawsze podstawa zdrowej gospodarki. I to eksport od swoich producentów a nie koncernów zagranicznych, które później całe zyski eksportują do siebie.

 Do akcji „jedz jabłka, zrób na złość Putinowi” dołączyła propolska Gazeta Wyborcza. A jak owo medium namawia moich rodaków do poparcia akcji, to ja dziękuję… Od dzisiaj nie jem jabłek – tankuję na Łukoilu!

10491100_1517912438442044_7628905514270510978_n

kacio59393

Reklamy